Eskişehir Vinç - Eskişehir Can Lojistik Vinç - Eskişehir Vinç Kiralama 0533 201 32 02

Eskişehir Vinç

Ülkemizde Ağır Nakliyat

Ağır nakliye taşımacılığı standart ölçüler haricindeki yüklerin taşınması ve bazen de satış sonrası hizmetleri kapsar. Ağır nakliyat, sadece şehirlerarası değil ülkelerarası da olabilir. Bu nakliyeyi her firma yapamaz. Yurtiçi ve uluslararası taşımacılıkta Eskişehir agır nakliyat konusunda kendini epey geliştirmiştir. Buradaki birçok firma Avrupa, Asya, Balkan ve uzak doğu ülkeleri ile iş yapmaktadır.

Peki, Ağır Nakliyat Nedir?

Ağır nakliyat, türbin, santraller, konteynır şantiye, jeneratör, yat ve tekne, fuar stantları ve ekipmanları, silolar, tır nakliye ve ağır araçlar, iş makineleri gibi taşınması zor, büyük, ağır yükleri kapsar. Sadece yük taşımacılığı da değildir. Müşteri isteği dâhilinde montaj, depolama ve sigorta hizmetlerini de kapsayabilmektedir. Birçok şehrimizde olduğu gibi Eskişehir ağır nakliyat hizmetleri konusunda gelişmeye ve güçlenmeye devam ediyor. Ağır yükleri lowbed taşımacılıkla gerçekleştirerek zamanında ve güvenli hizmet sağlamaktadırlar. Taşımacılık için gerekli olan ekipmanları (lowbed, standart ve hidrolik) temin etmiş ve ihtiyaç duyulan yol bilgisine sahip firmalar deneyimleri ile güvenli ağır nakliyat sağlamaktadırlar.

Düşünülenden Daha Zor Bir İştir

Söz konusu ağır nakliyat konusunda giren nakliyelerin taşınması oldukça güçtür ve büyük itina ister. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu nakliye hizmeti şehir içinde olabileceği gibi yurt dışına da yapılabilmektedir. Bu sebeple bunu yapan firmaların yükü taşıdığı ülkenin veya şehrin kurallarına hâkim olması gerekmektedir. Ayrıca oranın coğrafi şartlarının da bilinmesi nakliyenin sağlıklı olarak taşınması konusunda büyük önem arz etmektedir. Aynı zamanda nakliyat firması, taşıma yapılan şehirde veya ülkede yük taşınması için kanuni şartlar nelerdir bunun bilgisine zaten önceden sahip olmalıdır. Tüm bunlarla ilgili inceleme yapıldığında Ağır nakliyat Eskişehir firmaları öne çıkmaktadır. Eskişehir’de ağır nakliyat konusunda bu bilgi birikimine, ekipmanlara sahip birçok firma mevcuttur. Euro 4-5 normlarına sahip araçlarla yurt içi ve yurt dışında uzun yıllardır ağır nakliyat hizmeti vermektedirler.

Doğal olarak ağır nakliyat olayı bu kadar önemli bir işken bunu yapması içinde mutlaka güvenilebilecek firmalara ihtiyaç vardır. Çünkü gerçekten milyon dolarlar değerinde taşınacak bir yükün alelade bir firmaya verilmesi doğru değildir. Çünkü bir ülkeye ait belki bir savaş uçağı belki bir rüzgar türbini veya bir barajda kullanılacak reaktör taşınırken mali değeri dışında manevi değer de taşıyan şeyler olduğundan, bunu taşıyacak firmanın tam donanımlı ve tam yetkin bir firma olması gerekmektedir. Çünkü taşınan ürünle ilgili oluşabilecek bir sıkıntı da o ürünün maliyeti dışında yeniden yapımı aylar hatta yıllar alabileceği için, bu kayıp çok şey kaybettirebilir. Bu konuda belirttiğimiz gibi Eskişehir’de yer alan firmalar söz konusu bilgi birikimine ve tecrübeye sahiptirler. Diğer şehirlerde de ağır nakliyat yapabilen firmalar olsa da bu konuda Eskişehir firmaları ağır nakliyat konusunda sürekli gelişim göstermektedir.