Eskişehir Vinç - Eskişehir Can Lojistik Vinç - Eskişehir Vinç Kiralama 0533 201 32 02

Eskişehir Tepebaşı Vinç

 

Tepebaşı Eskişehir içinde yer alan ve ana merkezin olduğu bölgedir. Üniversite, sosyal faaliyetler ve mekanların neredeyse tamamı bu bölge içinde yer almaktadır. Oldukça büyük olan ve birçok faaliyeti içinde barındıran Tepebaşı bölgesi Eskişehir’in ana bölgesidir. Eskişehir Tepebaşı vinç firmalarını da içinde barındıran bir bölgedir. Vinç firmalarında günlük ya da belirli bir süre için gerekli işlemler de vinç kiralama yapılmaktadır. Vinç kiramala işlemi yapan ve bu alanda hizmet veren firmaların gerekli iletişim sağlanması için resmi web siteleri bulunmaktadır. Bu web siteleri içinde vinç firmalarının adresleri ve telefon numaraları bulunmaktadır. Aynı zamanda bu firmaların yaptığı hizmetler ve referansları da bu web siteleri içinde yer almaktadır. Bu alanlar içinde vinçlerimiz bölümü de olmakta ve burada da kiralanan vinçler tanıtılmaktadır.

 

Vinç ile Yük Taşıma İşlemleri

 

Vinçler hem motorlar hem de elektrikler çalışabilen araçlar arasında bulunmaktadır. Eskişehir Tepebaşı vinçleri ile de yük taşıma işlemleri yapılmaktadır. Vinçler her türlü yüklerin taşınmasında kullanılmaktadır. Bunun için çeşitli vinç araçları kullanılmaktadır. Vinçler ile nakil işlemleri de yapılmaktadır. Vinç kullanımı ile yük taşıma işlemleri için ekstra enerji harcamaya gerek kalmamaktadır. Eskişehir Tepebaşı vinç firmalarının sayısı oldukça fazladır. Bu firmalardan herhangi birinden yardım almak mümkün olmaktadır. Bazı durumlarda ev taşıma işlemlerinde de vinçlerde yardım alınmaktadır. Vinçler arasında farklı büyüklükte olanlar da bulunmaktadır. İhtiyaca göre firmalar tarafından vinçler kiralanabilmektedir. Vinç kiralama yapmak için firmalara görüşmek ve hangi işlem için vinç yardımı gerektiği belirtilmelidir. Buna göre fiyat ayarlaması da firmalar tarafından yapılmaktadır. Vinç firmalarına erişmek için telefon, internet sitesi ya da yüz yüze görüşme yapmak uygun olacaktır. Vinç kiralama firmaları başka şehirlerde de bulunmaktadır.

 

Eskişehir Tepebaşı Vinç

 

Vinç ismi verilen ve çeşitli iş kollarında kullanılan bir makine olan araçlar, insanların taşıyamayacağı boyutlarda ve ağırlıklarda olan yükleri, yüklerin bulunduğu yerden alıp, istenilen başka bir yere aktarılmasına yaramaktadır. Vinçlerin en basit çeşidi olan basit kollu vinçler, bumba denilen bir kola sahiptir. Bumba isimli bu kol, uzun ve eğik bir yapıdadır. Bu eğik ve uzun yapıdaki vinç kolu ile bu vinç kolunu taşıyan ve seren ismi verilen direk veya kule boyutundaki bir şeyin birleşmesi ile basit kollu vinçler oluşmaktadır. Serenin ve vinç kolunun en üst noktasından bir gergi geçmektedir. Bu geçen gerginin uzunluğu değiştirilebilmektedir. Böylelikle, serene farklı büyüklüklerde yüklerde rahat bir şekilde kaldırılıp, taşınabilecektir. Basit kollu vinçlerde yükün taşınması ve kaldırılması, vincin üzerinde bulunan makaraların üzerinden dolaşmakta olan tel halatın vinçte bulunan tambura sarılmasıyla sağlanmaktadır.

 

Eskişehir Tepebaşı vinç şirketleri, vinç çeşitlerinin iş durumlarına göre hemen hemen kullanabilmektedirler. Vinç sektöründe bulunan ve vinç makineleri ile işlem yapan vinç firmalarının kullanmakta olduğu vinç makine çeşitleri şunlardır:

 

  • Hareketli olarak çalışan ve seyyar olarak taşınan vinç,
  • Kamyon araçlarının üzerine monte edilmiş olan ve Hi – Ap türü mobil vinçler,
  • Yine kamyon üstü çalışan hidrolik vinçler,
  • Teleskobik ve bumu katlanabilen vinçler,
  • Esndüstriyel işler için kullanılabilen vinçler.

Bu 5 farklı vinç makinesi çeşidi hem sektördeki vinç firmalarında, hem de Eskişehir Tepebaşı vinç şirketlerinde kullanılmaktadır.

 

Bir Vinç Operatörünün Başlıca Görevleri

 

Vinç isimli iş makinelerinin kullanılabilmesi için, vinçleri kullanmak için eğitim alan operatörler bulunmaktadır. Vinç operatörü denen bu kişilerin başlıca görevleri şunlardır:

  • Vinç ve Hi-Ap’ın genel olarak kontrolünü yapmak,
  • Vincin yer ile olan ayak bağlantılarını takmak,
  • Vinç üzerindeki yükü kaldırıp, istenilen yere taşımak.