Eskişehir Vinç - Eskişehir Can Lojistik Vinç - Eskişehir Vinç Kiralama 0533 201 32 02

Eskişehir Organize Vinç

 

Çok ağır boyutlarda olan sandıkları, balyaları ve benzeri yükleri insanın uygulayabileceği kuvvetin bile altında bir kuvvetle kaldırabilen, kaldırmış olduğu bu çok ağır yükleri rahat bir şekilde başka bir yere sevk edilmesini sağlayan makinelere vinç denir. Vinç makineleri, bir veya birden çok tertibatın bir araya gelmesi ile meydana gelmektedir. Vinci meydana getiren tertibatlar sırası ile şöyledir:

 • Vinç tipine göre değişebilen bir destek,
 • Yine vinç tipine göre değişkenlik gösterebilen ve destek yerine de kullanılabilen iskelet sistemi,
 • Bu destek veya iskelet sisteminin üzerine oturtularak monte edilmiş olan kol,
 • Bu monte durumdaki kola vincin oku veya kanatları da denilmektedir.
 • Monte vaziyetteki kolun yönünü, uzamasını veya kısalmasını ve sistemin tümünün hareketini düzenleyen tertibatlar bütünü.

Bu 5 maddelik tertibatların oluşturmuş olduğu iş makineleri olan vinçleri, lojistik ve çeşitli taşımacılık işlemleri yapan her firma kullanmaktadır. Eskişehir Organize vinç bayileri de, bunlardan biridir. Vincin oluşmasını sağlayan bu tertibatların dışında ayrıca, hareketli bir makara sistemi, vincin üzerinde çok fazla sayıda bulunan çıkrıklar ve dişli sistemlerde yer almaktadır. Vincin üzerindeki bu çıkrıkların herhangi birisinde, vincin tüm hareketini sağlayan bir parça bulunmaktadır.

Eskişehir Organize Vinç bayilerinde yer alan vinç çeşitleri ise şunlardır:

 • Gezer köprülü olarak çalışan vinçler,
 • Sabit olarak duran ve sadece makara sistemleri ile diğer ufak parçaları hareket eden vinçler,
 • Mobil yani taşınabilen vinçler,
 • Portal yani bir yere kurulabilen köprülü vinçler,
 • Kule yani uzun yükseklikli vinçler

 

Vinç Makinelerinin Çalışma Şekli

 

Bayisi içerisinde verdiği hizmetler için vinç iş makinelerini tercih eden Eskişehir Organize vinçte bulunan iş makinelerinin çalışma şekilleri şöyledir:

Vinçler, vincin eğik bir şekilde duran koluna bağlanan zincirin, sırası ile önce yükün asılı bir şekilde durduğu makaradan, sonra vinç kolunun sabit olarak bulunduğu makaradan, daha sonrada vincin dişlilerinin diğer çıkrıkların bağlı olduğu çıkrığın küçük bir silindire sarılması ile çalışır.

 

Eskişehir Organize Vinç

 

Ağır yükleri kaldırmaya ve bu ağır olan yükleri bir yerden bir yere taşımaya yarayan araçlara vinç denir. Vinçler teknolojinin de gelişmesi ile çeşit çeşit özelliklerde ve işlevlerde olabilmektedir. Eskişehir’de vinç hizmeti veren Eskişehir organize vinç şirketleri, genel olarak birden çok özelliği bulunan vinç makinelerini kullanmayı tercih etmektedirler. Eskişehir vinç şirketlerinin tercih ettiği bu çok özellikli vinçler arasında; teleskopik vinçler, Hi – Ap tipi çekici vinçler bulunmaktadır.

Vinç makinelerinin en önemli kısımları, el yardımı ile veya vites kolu yardımı ile verilerek oluşturulan bir güçle hareket eden çemberdir. Bu hareketli çembere, çark çemberi denilmektedir. Çark çemberi hareketini dönerek yapmaktadır. Dönerek yaptığı hareketinde, üzerine sarılı olarak duran, bir ip ya da kabloyu hareket ettirmektedir. Vinç tanımında da geçtiği üzere, insan gücü ile kaldırılamayacak derecede ağır olan cisimleri kaldırmaya ve bulunduğu yerden alıp, başka bir yere götürülmesini sağlayan bir iş makinesidir. Vincin hareketli kısmı olan çark çemberi dışında, genel olarak sabit yapılı bir makinedir. Çark çemberinin dışında vincin üzerinde bir kulaklı olarak bulunan bir tekerlek mevcuttur. Vinçler ayrı ayrı boyutlarda ve değişik özelliklerde bulunabilmektedir. Rıhtım boylarında çalıştırılan vinçlerde bulunmaktadır. Bu rıhtım boylarındaki vinçler, raylı bir sistem üzerinde hareket etmekte ve yarı hareketli vinç kategorisine girmektedir. Eskişehir organize vinç firmalarının genel olarak kullandıkları vinç türü ise, büyük kamyonlara monteli bir şekilde duran ve seyyar olan vinç türüdür.

 

Vinç Firmalarının Kullanmış Olduğu Vinç Çeşitleri

 

Eskişehir organize vinç firmalarında da bu farklı özellikleri ve işlevleri bulunan vinçler bulunmaktadır. Vinç çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Paletli Vinçler,
 • Mobil Vinçler,
 • Paletli Teleskobik Vinçler,
 • Mobil Kafes Bomlu Vinçler,
 • Kule Vinçleri,
 • Liman Vinçleri,
 • Hi – Up Vinçleri (Hiyap Vinçleri).